İş İlanları – Banka Sınavları

Adalet Bakanlığı 90 Sözleşmeli Mübaşir Alımı Yapıyor! En Az Lise Mezunu

Adalet Bakanlığı yapmış olduğu duyurusu ile bünyesindeki memur personel eksikliği için Mübaşir kadrosunda 90 kişi alacak. İşte ilanın detayları.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan memur personel eksikliği için Mübaşir kadrosunda adli yargıda görev yapmak üzere 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlara göre 90 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli olarak Mübaşir alımı gerçekleştirecek. Alımlar Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılacaktır. Buna göre, Adalet Bakanlığı Ankara’da 40, İstanbul’da 40 ve İzmir’de 10 mübaşir alımı gerçekleştirecek. Adaylar başvuru yapabilmeleri için 2016 yılı KPSS den en az 70 puan almış olmaları ve en az lise mezunu olmaları gerekmektedir.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER:

Adalet Bakanlığı Mübaşir alım ilanına başvuruda bulunacak olan adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan sınav yılının ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, en az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

İlanın Kılavuzuna Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ