İş İlanları – Banka Sınavları

Adalet Bakanlığı 3000 Zabıt Katibi Alacak

Adalat Bakanı Bozdağ geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla birlikte binlerce işsiz gencin umut ışığı oldu. 2016 yılı içerisinde yaklaşık olarak 3000 zabıt katibinin alınacağını söyleyen Bozdağ, şu anda bu çalışmayla ilgilendiklerini belirtti ve şunları kaydetti.

Zabıt katibi alımlarının Haziran 2016’ya kadar tamamlanacağını söyleyen Bozdağ bu alanda büyük eksikliğin olduğunu adalet sistemine geliştirmek için çalışmalara başlandığını ve zabıt katipleri alımlarının yapılacağı tarihi de çok yakın bir zaman içerisinde açıklayacaklarını da belirttiler.

Siz değerli kullanıcılarımız da sitemizi sürekli olarak takip ederek alımların ne zaman başlayacağı konusunda bilgi sahibi olabilir, hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bakan Bozdağ, 2002’de 9 bin 349 olan hakim – savcı sayısının şu anda 14 bin 714’e yükseldiğini, yardımcı personel sayısının da aynı dönemde 26 bin 274’ten 58 bin 324’e çıktığını dile getirdi.

Bu alanda çalışan kişi sayısının her geçen gün arttığını belirten Bozdağ Haziran 2016’ya değindi. Bu aylarda alımların tamamlanacağını ve 3 bin kişiye zabıt katibi olarak istihdam sağlanacağını da belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ