İş İlanları – Banka Sınavları

Adalet Bakanlığı 2016 personel alım ilanı

Adalet Bakanlığı personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre 2 bin 161’i sözleşmeli, 210 kişi de kadrolu olarak istihdam edilecek. Peki başvuru şartları neler, kimler başvurabilir? Detaylar memurhaber.com’da.

Adalet Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlanan ilana göre, zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, kaloriferci, şoför ve aşçı kadroları için 2 bin 371 personel alınacak. Bunlardan 2 bin 161’i sözleşmeli, 210 ise kadrolu olarak istihdam edilecek.

70 PUAN ALMA ŞARTI ARANACAK

Başvurularda, lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP3, önlisans mezunları için 2014 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2014) KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2014 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2014) KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alma şartı aranacak.

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hamdi YALÇIN dedi ki:

    İlgili ve Yetkililerin Dikkatine,

    Diger pek çok kuruma KPSS’den alınan puanla merkezi sistemle doğrudan atama yapılabilir; bu durumda en yüksek puan alan adayın doğrudan atama yapılması hakkaniyetli olacaktır. Ancak Adli teşkilatlara alınacak personel seçimlerinde 90 ve hatta daha yüksek puan alan bir genç bilgisayar sınavlarında yeterli başarıyı gösterememekte, aksine 60 puan alan bir genç çok rahat bilgisayar kullanma ve yazışmalarda en üst sıralarda yer alabilir ve en çok kelimeyi yazabilir. Onun için KPSS’den 60 puan alan tüm gençlerin bu sınavlara katılmaları bu teşkilata alınacak kaliteyi artıracak ve tüm bu maratona katılanlar arasından hakkaniyetli bir alım yapılmış olacaktır. KPSS ‘den yüksek puan alan bir adayın sadece merkezi sistemle memur alan kamu kurumlarına yerleştirmesi en doğru olanıdır. Ancak bilgisayarla uygulama sınavı yapan adli teşkilat için KPSS’na girmiş olması yeterli kabul edilmeli ve aslolan çok iyi bilgisayar kullanabilen ve en çok kelimeyi doğru bir şekilde yazabilmeleri esas alınmalıdır. Kamuda görev almak isteyen, anlama ve bilgisayar yazma kabiliyeti yüksek ve kendisine güvenen ve en çok kelimeyi bilgisayarla çok hızlı yazarım diyen, tüm gençlere Adalet Bakanlığının kapılarını kapatmamasını ve bu maratona katılmak isteyen tüm gençlerin uygulama sınavlarına alınmasını dilerim.

BİR YORUM YAZ