İş İlanları – Banka Sınavları

Açıköğretim not sistemi değişikliğine öğrenciler tepkili

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının (YÖK) teklifiyle Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından kabul edilen değerlendirme sistemi değişikliğine tepkiler geliyor. Açıköğretim, iktisat ve işletme fakültelerinde çoktan seçmeli testlerde 4 yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesini öngören değişiklik geçtiğimiz hafta duyurulmuştu.

Aynı değişiklik ATA AÖF (Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi) ve AUZEF (İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi) sınavlarında da geçerli olacak.Açıköğretim fakültesi öğrencileri YÖK’ün ve Anadolu Üniversitesi’nin kararlarına tepki gösteriyor. Örgün eğitim sisteminde 4 yanlış bir doğruyu götürmezken bunun açıköğretim fakültelerinde uygulanmasının yanlış olduğu vurgulanıyor. Öğrencilerin Change.org isimli kampanya platformu üzerinden, YÖK’ü muhatap alarak başlattığı kampanyada not sistemi değişikliğinin mağduriyet yaratacağı ve yanlış olduğu ifade ediliyor.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, değerlendirme sistemi değişikliğini YÖK’ün18/03/2016 tarihli yazısına dayandırıyor. Sosyal medyada kampanya başlatan açıköğretim fakültesi öğrencileri, 2016 yılının Mart ayında iletilen bir teklifin 4 Ekim 2016’ya kadar yürürlüğe girmemesi, 19 Ekim’de kayıt yaptıran öğrencilere bu hususun daha önce duyurulmaması konusunda da şikayette bulunuyor. 4 yanlışın bir doğruyu götüreceği düzenlemenin iptal edilip edilmeyeceği AÖF öğrencileri tarafından merakla bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ