İş İlanları – Banka Sınavları

Abdest Almayı Engellemeyen Oje

Ojeler bayanların makyaj malzemelerinin içinde en kıymetlilerden dir. Her bayanın zevk ve tercihine göre farklı renklerde ojeleri mevcuttur.O günkü ruh hali,giyeceği kıyafeti, yapacağı makyajına, ayakkabısının rengine ve daha pek çok sayılabilecek neden neticesinde oje renk tercih eder ve kullanırlar.

Ojeler bayanların makyaj malzemelerinin içinde en kıymetlilerden dir. Her bayanın zevk ve tercihine göre farklı renklerde ojeleri mevcuttur.O günkü ruh hali,giyeceği kıyafeti, yapacağı makyajına, ayakkabısının rengine ve daha pek çok sayılabilecek neden neticesinde oje renk tercih eder ve kullanırlar. Bayanların özel bir güzellik ve görünüm detayı, makyajının değişmez parçası ve narin ellerin ruhu ojeler her daim beğeniyle kullanılmıştır. Ojeleri özel olarak sürmek ve gün içinde rengarenk tırnaklar ne kadar özel ve güzelse akşamları onları aseton ve türevleriyle temizlemekte       o denli zahmetlidir. Ojelerin çıkarılmasının bir önemli neden ide altına suyun geçmesini engellediklerinden  dolayı dinin farzlarından biri olan namaz kılabilmek ve kutsal kitabı okumak için gerekli olan abdest almaya engel olmasıdır. Bu dini gerekliliğin dışın da yine dinimizin bir gerekliliği olan gusül abdesti alına bilmesi için de vücudun tamamının suyla teması gerekmektedir. Bundan dolayıdır ki oje olduğu zaman tırnaklara su temas edemeyecek ve neticesinde abdest ve gusül abdesti alınamamış olacak. Bu dini açıdan haram ve günah kabul edilen bir olaydır.Bu gereklilik bu işlevler yerine getirileceği zamanlarda ojelerin temizlenmesi gerekmekteydi.

Bu duruma çözüm bulma çalışmaları netice verdi ve Hindistan’da yer alan kozmetik sektöründe faliyet gösteren bir firma, islam dini mensubu bayanlar için abdest almaya engel teşkil etmeyen bir oje ürettiklerini açıkladılar. Bu yeni ürünle birlikte abdest almadan önce ki namaz kılmak için günde beş defa abdest almak gerektiği düşünülecek olursa oje temizlemeye gerek kalmayacak. Abdest esnasında su elinizde her yere temas etmesi gerekirken oje tırnakların kuru kalmasına neden olmaktaydı. Tırnak üzerine sürülen renkli bir özel boya olan oje su ve nemin alta geçmesine engel olmaktadır. Bu yeni ürün bu işe kesin çözüm olma iddiasında. Bu yeri üründe ojenin hammaddesi oluşturulurken nem ve oksijen geçiren maddeler kullanılmaktadır. Bayanlar bu yeni ürüne ne denle talep gösterirler bilinmemektedir. Asıl olan oje kullanma gerçeği değişmeyecektir.Bu ürünle ilgili ilgi zamanla görülecek ama ne denli güven verir bekleyip göreceğiz. Elbette bazı sorular kafaya takılmıyor değil. Bu yeni ürün abdest alınma esnasında nem ve suyu anında emip zemine iletebilecek   mi ? Yoksa bu emilim zaman alacaksa o an alınan abdest kabul olacak mı? Bu konuda gerekli makamlar elbet bir açıklama yapacaklardır. Bu açıklamayı ilgi ve merakla beklemekteyiz. Bu konu şimdiden magazine olmayı başardı ve bilimdeki bu denli hızlı gelişmenin böyle bir ürün imalatına elbette imkan sağlayacaktır. Ama alışkanlıklar ve inançların değişmesi güven vermeye ve reklama bağlıdır. Şimdilik reklam kısmı iyi gidiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.