İş İlanları – Banka Sınavları

600 Kişilik İlana 300 Kişi Başvurdu

Yapımı devam eden ve son sürat çalışmaları süren 3. Havalimanı inşaatında çalıştırmak üzere kamyon şoförleri aranıyor. Alımlarını açan firma her ne kadar şoför alımı yapmak istese de maalesef kimsenin başvurmaması sebebi ile alım işlemlerini de gerçekleştiremiyor.

2018 yılının ilk çeyreğine kadar bitmesi planlanan ve 24 saat çalışan 3 vardiyaya alınacak 600 adet kamyon şoförü pozisyonu bulunuyor. İnşaatı üstlenen Orkun Group defalarca verdiği ilanlara rağmen hala daha 600 işçi bulamadı.

1,200 KİŞİYİ İŞE ALACAĞIZ AMA SADECE 300 KİŞİ ARADI

Orkun Group Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karadeniz: “ Aslında bu pozisyon için ihtiyacımız çok fazla diyebiliriz. Başvuruyu 600 işçi alımı olarak açtık ancak; alımlarımızı 1,200 işçi ile de yapacaktık. Fakat 600 kişilik iş ilanına sadece 300 kişi arayarak cevap verdi. “ dedi.

MAAŞ 2 KATINA ÇIKTI

Normal şartlarda 3 yıllık deneyimli şoförlerin bin 700 TL maaş aldığını belirten Karadeniz, kendilerinin ise 2 katı düzeyinde 2 bin 250 ile 2 bin 700 TL arasında maaş verdiklerini fakat kimseyi bulamadıklarını ifade ediyor.

MEMLEKETTE İŞSİZLİK YOK

Karadeniz, “ Memlekette işsizlik var demek mümkün değil. Gazetelere vermiş olduğumuz ilanlara sadece 300 kişi arıyorsa ve açığımız var ise memleketimizde işsizlik yoktur. “ şeklinde açıklamasını sürdürdü.

ALIMLAR İÇİN ORKUN GROUP

İşçi alımlara katılmak ve bilgli sahibi olmak isteyenler ise Orkun Group’u telefonla arayarak detaylı bilgiyi alabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ