İş İlanları – Banka Sınavları

6 Kamu Kuruluşuna 188 Kişilik Personel Alımı

6 farklı kamu kurumu Devlet Personel Başkanlığı koordinatörlüğünde yayımladıkları farklı ilanlarda toplamda 188 kişilik sözleşmeli personel alımı yapacaklarını duyurdular. Bunlardan bazılarını daha önce sitemiz üzerinden haberleştirerek ziyaretçilerimizle paylaşmıştık. Şimdi de bu altı kurumun tamamının ilanlarını tek bir haberde sizlerin okuması için derleyerek yayına hazırladık.

Kamu Kurum ve Kuruluşları tarafından alımı gerçekleştirilecek olan sözleşmeli personel alım ilanlarında bulunan tüm detayları aşağıda bulunan linklerini verdiğimiz pdf kılavuzlardan okuyarak inceleyebilirsiniz.  Söz konusu ilanları yayımlayan kurumlar, alım yapılacak kadrolar, adaylarda aranan özellikler ve diğer ayrıntıları aşağıda aktarıyoruz.

HANGİ KURUM KAÇ KİŞİ ALACAK?

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanlara göre, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7, Danıştan Başkanlığı 7, Maliye Bakanlığı 5, Ege Üniversitesi 16, Dokuz Eylül Üniversitesi 20 personel ve İstanbul Üniversitesi 133 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

 

KURUMLARA GÖRE ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yayımlanan ilanlara göre, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bilişim personeli, Danıştay Başkanlığı Hizmetli sınıfında, Maliye Bakanlığı detaylarını belirttiği Teknisyen ve Tekniker kadrolarında, Ege Üniversitesi Sağlık Personeli ve Hemşire, Dokuz Eylül Üniversitesi yalnızca Hemşire kadrosunda ve İstanbul Üniversitesi Hemşire, Ebe ve Diğer Sağlık Personeli kadrolarında alım yapacaklarını açıkladılar.

GENEL ŞARTLAR

Kamu kurumları tarafından ortak belirlenen sözleşmeli personel alımı genel şartlarında, T.C vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, kadrolara göre lise, önlisans veya lisans mezunu olmak, kurumlar tarafından açıklanan yaş aralığında olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini yerine getirmeye engel sağlık sorunu olmamak ve arşiv araştırması, güvenlik soruşturması sonuçları olumlu olmak.

SÖZ KONUSU İLANLARA AİT DETAYLAR

Yukarıda belirttiğimiz kurumların sözleşmeli personel alım ilanında yer alan özel şartlara ve başvuru sürecine dair bilgilere ulaşmak için aşağıda vermiş olduğumuz ‘TIKLAYINIZ’ butonunu kullanabilirsiniz.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, sözleşmeli kamu personeli ilan detayları için TIKLAYINIZ

Danıştay Başkanlığı, sözleşmeli kamu personeli ilan detayları için TIKLAYINIZ

Maliye Bakanlığı, sözleşmeli kamu personeli ilan detayları için TIKLAYINIZ

Ege Üniversitesi, sözleşmeli kamu personeli ilan detayları için TIKLAYINIZ

Dokuz Eylül Üniversitesi, sözleşmeli kamu personeli ilan detayları için TIKLAYINIZ

İstanbul Üniversitesi, sözleşmeli kamu personeli ilan detayları için TIKLAYINIZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.