İş İlanları – Banka Sınavları

3 Bin Zabıta Katibi Alımı Yapılacak Mı?

Adalet Bakanlığı yıl içerisinde alımlar yapmaya devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Merkezi Atama kapsamında Adalet Bakanı personel alımı gerçekleştirdiği gibi aynı zamanda yıl içerisinde resmi internet siteleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile personel alım ilanlarını kamuoyuna duyurmaktadır. Bilindiği gibi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yaptığı açıklamasında sene içerisinde toplam 3 bin zabıta katibi alımının yapılacağını belirtmişti. Peki alımlar ne oldu? son durum hakkında bilgi var mı?

Bin 500 Zabıta Katibi Alınabilir

Adalet Bakanlığı yayınladığı bildiri ile bin 500 zabıta katibi alımının gerçekleştirdi. Yani yeni alınması gereken zabıta katibi sayısının bin 500 olacağı tahmin edilmektedir. Tabi konu hakkında her hangi bir açıklama yok. Yani Adalet Bakanlığından personel alımı hakkında her hangi bir duyuru yapılmadı. Fakat Bakan Bekir Bozdağ’ın yaptığı açıklamalar incelendiğinde 2016 yılı içerisinde bin 500 zabıta katibi alımının daha yapılacağı tahin edilmektedir. Alımların ne zaman yapılacağı? başvuru tarihlerinin ne zaman olacağı konusunda her hangi bir bilgi yok.

İlerleyen aylarda Adalet Bakanlığından zabıta katibi alımı hakkında detaylı bir açıklama yapılması beklenmektedir. Konu hakkında bizde sizleri isinolsa.com platformu üzerinden bilgilendireceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ