İş İlanları – Banka Sınavları

2500 Polis Memuru Alımı Online Başvuru

Polis Akademisi Başkanlığı 27 Nisan 2016 tarihinde beklenen polis memuru alımının kılavuzunu yayınladı. Geçtiğimiz günlerde alım yapılacağını duyuran kurum ilerleyen süreçte açıklayacağı başvuru işlemlerini yayınladı.

Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri parasız yatılı ve resmi üniformalıdır. Öğrencilerin iaşe, ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları Devletçe karşılanır. Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim-öğretim süresi iki yıldır. Yüksekokuldaki eğitim-öğretimi başarı ile bitiren öğrencilere, Polis Meslek Yüksekokulu Ön Lisans Diploması verilir. Yüksekokul öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır.

Polis Memuru alımı için başvuru şartları nelerdir: 2016 yılı içinde ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan YGS-1, YGS-2, YGS- 3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6, puan türlerinden herhangi birinden 270 ham taban puan ve üzerinde puan almış olmak şart. Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların Eş ve Çocukları için, 150,000 puan başvuru yeterli olacak.

18 yaşını tamamlamış ve 26 yaşından gün almamış olmak yani 31 Aralık 1991 tarihi ile 01 Ekim 1998 tarihleri arasında doğmuş olanların başvurusu alınacaktır. Erkekler en az 167 cm, bayanlarda en az 162 cm boyunda olmak şart. Beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olanlar öğrenciliğe kabul edileceği bildirildi.

Sınav ücreti olarak belirlenen 75 TL Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/Ankara TR 53 0001 2009 3850 0080 0000 15 IBAN numaralı hesaba yatırılacaktır. Yalnızca Halkbank Şubelerinden ve Halkbank ATM’lerinden başvuru ücreti yatırılabilecektir. Adayların sınav ücretini yatırırken kendi adlarına T.C. kimlik numarası ile birlikte, 2016 yılı Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) giriş sınavı için ücret yatırdıklarını belirtmeleri gereklidir. Emniyet teşkilatı personelinden şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır.

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ