İş İlanları – Banka Sınavları

23-24 Ocak AÖF Sınav Yeri Giriş Belgesi Alma Sorgu Ekranı!

23-24 Ocak tarihlerinde yapılacak Açıköğretim Fakültesi güz dönemi final sınavı giriş yerlerinin kısa bir süre içerisinde açıklanması bekleniyor.

Sınav giriş yerleri en geç 18 Ocak 2016 tarihinde ilan edilecek. Adaylar sınav giriş yerlerini “Öğrenci Girişi” alanından e-posta adresi veya TC kimlik numarası ile şifrelerini girerek öğrenecekler.

Sınava İlişkin Detaylı Bilgiler

Adayların sınavlara katılabilmesi için yanlarında mutlaka fotoğraflı sınav giriş belgesiyle (öğrenci giriş sisteminden alınan belge) fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesini (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport vs. ) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. İki belgeninde sınava girebilmek için mutlaka adayların yanında olması şarttır.

Sınav Soru ve Süreleri

Açıköğretim sınavlarında her ders için 20 soru sorulmakta ve cevaplar için 30’ar dakika süre verilmektedir. Sınavlar cumartesi ve pazar günleri sabah ve öğleden sonra oturumları şeklinde toplam dört oturumdan oluşur.

Cumartesi ve Pazar sabah oturumlarında 1.ve 5. yarıyıl dersleri, öğleden sonra oturumlarında ise 3. ve 7. yarıyılların derslerinden sınav yapılmaktadır.

Soru ve Cevaplar Ne Zaman Açıklanır?

Sınavda çıkan sorular ve cevapları Açıköğretim Fakültesi tarafından 2 ile 4 günlük bir süre zarfında açıklanmaktadır. Soru ve cevaplara “Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden” ulaşılabilmektedir.

Sınav Sonuçlarının İlan Edilmesi

Sınav sonuçları ise sınavdan yaklaşık 2 hafta sonra “Öğrenci Girişi” sayfasından açıklanacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ