İş İlanları – Banka Sınavları

2017 yılında tüm illerde Çipli kimlik kartları dağıtılacak

Çipli kimlik kartları ilgili halen 10 ilde devam eden kimlik kartları başvuruları kabul ve dağıtım çalışması devam etmektedir. Önümüzde ki yıl tüm illerde gerçekleştirilmek isteniyor. Yeni kart sistemin de yaşanan problemler çözümü için kurumlar tarafından istenen bilginin yeni kimlik kartları üstünde yazan şekil de düzeltilecektir.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, nüfus kayıt sisteminden yararlanan kurumlardan vatandaşlarımızın istediği şekil de kimlik doğrulama bilgilerinin, çipli kimlik kartlarında olan verilere göre yapılması gerektiğini belirtti.Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, kimlik paylaşım hizmeti yapacak kurumların olan uygulamaların da çipli kimlik kartına uygunluğu belirtilmiş kişilerin olan bilgilere göre değişiklikleri gerçekleştirmedikleri, bu sebeple yeni kimlik sahibi olan kişiler problem yaşıyor.Kurumların söylenenlere uyarak gerekli bilgilerin yeni kimlik karları üzerinde ki bilgilere göre düzenlemek konusun da hassasiyet gösterilmeli.

Kimlik paylaşım sistemini tüm ülkemize yaygınlaştırılmadan önce bu değişikliklerin önem gösterilerek yapılması arz edildi. 2017 yılında yeni kimlik dağıtım ve başvuruların da böyle bir problem yaşamamak için şahısların ve kurumların dikkat etmeleri gereklidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ