İş İlanları – Banka Sınavları

2017 kpss’de matematik nasıl yaparım

2017 yılında Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Sınav tarihi 21 Mayıs 2017 olarak açıklandı. Başvuru tarihleri ise 14 Mart 2017-27 Mart 2017 günleri içerisinde.

Sonuç açıklama tarihi ise 16 Haziran 2017 şeklindedir.ÖSYM tarafından 2017 KPSS sınav tarihinin açıklanmasında sonra adaylar için geri sayım başladı. 2017 KPSS’ YE girecek adaylar için matematik yapabilmek için neler yapmanız gerekir nasıl bir strateji izlemek lazım. Matematikte başarılı olmanın sırrı sabır ve kararlılıktan geçer. Belirlediğiniz hedef doğrultusun da yılmadan, ısrarla çalışmak, azim ve hırsla hedefinize ulaşmak gerekir. Motivasyonunuzu eğlenceli ve zevkli bir çalışma programı, zevkli soru analizi, deneme sınavındaki yükselişiniz ile artıra bilirsiniz.KPSS Matematik konu dağılımı: temel kavramlar, sayılar, bölme ve bölüne bilme kuralları, asal çarpanlarına ayırma, ebob ve okek, birinci dereceden denklemler, rasyonel sayılar, eşitsizlik, mutlak değer, üslü sayılar, köklü sayılar, çarpanlar ayırma, oran orantı, problemler, kümeler, işlem ve modüler aritmetik, permütasyon, kombinasyon, olasılık, tablo ve grafikler, sayısal mantık problemleri.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanan sınav takvimine göre 21 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans sınavı sabah oturumu saat: 9.30 öğleden sonra ki oturum saat: 14.00’da yapılacak. Sınav, Cumartesi ve Pazar günlerinde sabah ve öğleden sonra uygulanacaktır. Her oturumda bir soru kitapçığı ve bir cevap kâğıdı dağıtılacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ