İş İlanları – Banka Sınavları

2016/2 Merkezi Yerleştirme Atamaları Ne Zaman Yapılacak?

ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları geçtiğimiz hafta yapılan ortaöğretim sınavı ile beraber tamamlandı. Şimdi adaylar 2016/2 Merkezi Yerleştirme Atamaları ne zaman yapılacak? sorusunun cevabını bekliyor.

Bilindiği gibi her 2 yılda bir düzenlenen ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan B Grubu Kamu Personeli Seçme Sınav sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşları alımlarını gerçekleştiriyor. Bir önceki çift yıl olan 2014 yılı sınav sonuçları ile de 2 yıldır alımlar yapıldı. 2016 yılının Kasım ayı itibariyle de  lisans, önlisans ve ortaöğretim KPSS sınavları tamamlanmış oldu. Geçtiğimiz pazar günü 20 Kasım 2016 tarihinde ortaöğretim KPSS sınavı yapıldı ve yaklaşık 4 milyona yakın aday bu sınavda ter döktü.  ÖSYM önümüzdeki haftalar da ortaöğretim KPSS giren adayların kaç puan aldığını duyuracak ve merkezi yerleştirme atamaları bu sonuçlara göre devam edecek. 

21 Aralık’ta Başlıyor

Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans mezuniyet türlerine göre Kamu Personeli Seçme Sınavları yapıldığını yukarıda dile getirmiştik. Bu sınavlar da toplam 6 milyon kişi 2016 yılında ter döktü. Sınav sonuçlarının ortaöğretim düzeyinin de açıklanmasıyla beraber 2016/2 merkezi yerleştirme atamalarının yapılması beklenmektedir.

Peki merkezi atamalar ne zaman tapılacak?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi internet sitesinden yayımlanan merkezi atama tarihlerine bakıldığında 2016 yılının son merkezi ataması olan 2016/2 merkezi atamalarının 21 Aralık 2016’da başlayıp 30 Aralık 2016’da biteceği görülmektedir.

[error]Adayların Aralık ayının son haftası boyunca ÖSYM’nin resmi internet sitesi aracılığı ile başvuruları yapması gerekmektedir. Başvuruların tamamlanması ile birkaç hafta sonra adayların yerleşip yerleşmediğinin duyurusunun Ocak ayında yapılması beklenmektedir.[/error]

Öte yandan 2017 yılında yapılacak olan merkezi yerleştirme atamalarının nasıl yapılacağı net olarak bilinmemektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ