İş İlanları – Banka Sınavları

2015 Yılında Sağlık Bakanlığı Kaç Sözleşmeli Personel Alacağı Açıklandı

5 Temmuz 2015 tarihli Resmi Gazeteye göre 2015 yılının ikinci yarısında kaç tane sözleşmeli sağlık personeli alınacak açıklandı.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde ve bağlı kurumlarına belki de yıl içerisinde en fazla personel alımı sağlık alanında olmakta. Bakanlık tarafından verilmiş olan kadro sayıları bugün yürürlüğe girdi ve hangi kadroda ne kadar personel ihtiyacı var ve bunlardan kaç tanesi 2015 yılı içerisinde istihdam edilecek detayları sizlere aktaracağız. Belirtmek istiyoruz ki bu tabloda yer alan tüm kadrolar yeni alımlar için kullanılacaktır. Eskiden yıl içerisinde alınmış olan kadrolar haricinde bu rakamlar karşımıza çıkmaktadır.

Yani şöyle söyleyebiliriz ki 2015 yılında Sağlık Bakanlığı yine oldukça fazla kişiye istihdam sağlayacak.

Alt kısımda yer alan açıklama Resmi gazetede bu konu hakkındaki yönetmelik için yazılmıştır. Altında Cumhurbaşkanı başta olmak üzere Başbakan ve diğer kurmaylarında imzaları yer almaktadır. 2015 yılı için Sağlık Bakanlığından atama bekleyen binlerce kişi için yeniden bir umut doğdu diyebiliriz.

Sizlere tabloyu ve açıklama kararını söylemeden önce en fazla hangi kadrolarda alım var bunlara değinmek istiyoruz. En fazla alınacak sağlık personeli birimi,Tabip(Doktor),Uzman Tabip (Acil Tıp),Sağlık Memuru,Ebe,Hemşire gibi kadrolarda alımlar oldukça fazladır. İşte Bakanlar kurulu kararı ve resmi gazetede yer alan sözleşmeli personel alımına dair liste.

BAKANLAR KURULU KARARI

[slogan align=”center”]Karar Sayısı : 2015/7865  olan tablo için aşağıdaki sonraki sayfa butonuna tıklayarak Kılavuza ulaşabilirsiniz.[/slogan]

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ