İş İlanları – Banka Sınavları

2014’ te Ünlüler Bu Güneş Gözlüklerini Tercih Ediyor

güneş gözlükleri markaları, ucuz güneş gözlükleri , 2014 en yeni güneş gözlükleri, 2014 yılında kullanılacak en ucuz güneş gözlükleri markaları, 2014 güneş gözlüğü trendleri, ünlülerin güneş gözlükleri markaları, Güneş gözlüğü alırken nelere dikkat edilir?, 2014 bayan yeni model trend güneş gözlükleri, 2014 yılı baharı güneş gözlüğü trendleri

Güneş gözlüğü sadece bir aksesuar mıdır? Yoksa sağlığımız için ne kadar önemlidir?

Göz sağlığımızı en çok etkileyen ışınların güneş ışınları olduğunu biliyor muydunuz? Güneş ışınları ultraviyole (morötesi) ile İnfrared (kızılötesi) denilen ışınlardan oluşur. Özellikle ultraviyole ışınları göz sağlığımızı en çok etkilen ışınlar dır. Özellikle son yıllarda ozon tabakasında bulunan kimyasal maddelerin incelmeye yol açmaları nedeniyle (infrared ışınları atmosfer de bulunan yağmur damlaları tarafından emildiğinden dolayı ozon tabakasında kimyasal maddeler bulunur.) sağlığımı bu kadar çok etkileyebilen bir hale gelmiştir.

Kızılötesi dediğimiz yani infrared ışınları ise doğrudan atmosfere takılmadan dünyamıza ulaştığı için insanın gözüne hiçbir engel olmadan girebilmektedir.

Önemini kısa bir özetle anlatmaya çalıştığım güneş gözlükleriyle ilgili olarak sağlığımız açısından kullanmanın yanında bir de modayı sıkı takip eden, özellikle ünlülerin kullandıkları aksesuarlarla yakından ilgilenen ziyaretçilerimiz için de 2014 yılının trend olacak güneş gözlüklerini de paylaşmak istedim.

yaz aylarına girmeye kısa bir süre kala 2014 yazına damgasını vuracak olan güneş gözlüğü modelleri görücüye şimdiden çıkmaya başladılar bile. Yaz aylarında bayan – erkek herkesin ilgi odağı haline gelen güneş gözlüğü seçimleri de haliyle çok önemli tabi ki.

Güneş Gözlüğü Seçmenin Püf Noktaları

Gözlük alırken nelere dikkat etmeliyiz?

1-Gözlüğün üzerinde morötesi ışınları kestiğine dair bir tescili ve Sağlık Bakanlığınca onaylanmış sertifikası mutlaka bulunmalı, camları UV filtreli olmalı.

2-Cam renkleri konusunda bugün her türlü renge ulaşmak mümkün. Mavi, turuncu, mor, eflatun vb. Bu renkler kişisel zevklere hitap ediyor gibi görünse de, aslında her birinin asli birer görevi var. Örneğin gri ve kahverengi, özellikle araba kullanırken tavsiye ediliyor, çünkü iki renk de ışığı mükemmel süzüyor. Oysa mavi ve yeşil, ışığı keskinleştiriyor ve renkleri algılamayı zorlaştırıyor. Yani trafik ışıklarını düşünecek olursak araç kullanırken son derece sakıncalı. Ancak mavi ve yeşil camlı gözlüklerle de çok iyi, spor karşılaşmaları izlenebiliyor, hatta spor yapılabiliyor.

3-Gözlük camları konusunda eskiden kısıtlı bir seçenek hakkımız varken günümüz de Mavi, turuncu, mor ve eflatun başta olmak üzere bir çok renk seçeneğini seçebiliyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken husus şu; bu saydığımız renkler her ne kadar kişisel zevklerinize hitap ediyor olsa da bu renklerin ayrı ayrı asli görevleri olduğunu unutmayın.

Mesela  mavi ve yeşil, ışığı keskinleştiriyor ve renkleri algılamayı zorlaştırıyor. gri ve kahverengi, özellikle araba kullanırken tavsiye ediliyor, çünkü iki renk de ışığı mükemmel süzüyor. mavi ve yeşil camlı gözlüklerle de çok iyi, spor karşılaşmaları izlenebiliyor, hatta spor yapılabiliyor.

4-Alacağınız gözlük yüzünüze tam olarak oturmalıdır. Aksi halde yanlardan ışık alır ve gözlük takmanızın hiçbir anlamı kalmayacaktır. Gözlük yüzünüz de kolay hareket etmiyorsa yüze tam oturmuş demektir.

5-Taktığınız gözlüğün sap kısımları kulak arkasını sıkmamalı, çünkü kısa süre sonra gözlük takmak bir işkenceye dönüşebilir.

6-Gözlüğün Çerçevesi mutlaka yüzün büyüklüğü ile orantılı olmalıdır. Büyük suratlarda büyük, küçük suratlarda ise küçük çerçeveler daima hoş durur.

7-Ten rengi açık olanlar, açık gül ve amber gibi açık renk ve hafif çerçeveleri seçmeli, çünkü yeşil, mavi gibi koyu renkler yüzü soluklaştırabilir. Koyu tenlilerde ise, gümüş, altın ve şeffaf çerçeveler mükemmel duruyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ