İş İlanları – Banka Sınavları

2014 KPSS Son Atama’da En Düşük ve En Yüksek Puanlar

Guncelsayfam.com’u özellikle KPSS yerleştirme duyuruları için takip eden arkadaşların özellikle dikkat etmesini istediğimiz bir makale hazırladık. Tüm Kpss adaylarının merakla beklediği kadrolar geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlandı. 2015/1 Merkezi Atama için kadrolar şuan için belli oldu ancak önemli bir konu var ki buna kesinlikle bakmanız gerekmektedir.

Geçtiğimiz yıl sizin bölümünüzden atanan kaç puan almış kaç puanla atanmış bunların bir analizini yapmanız gerekmektedir. Lisans,Önlisans ve Ortaöğretimden kadro bekleyen binlerce kişinin merak ettiği bir konu bu. Bir kez daha belirtmek gerekirse 2015-1 Merkezi atama kadro sayısı 13 bin 213 olarak belirtilmiştir. Devlet kurumlarına atanacak olan personel memur sayısı bu kadardır. Peki ama hangi branştan ne kadar personel alınacak? ya da geçtiğimiz yıllarda alınan memurlar en düşük kaç puanla atanmış bunlar hakkında bilgi vereceğiz.

Geçen yılda yapılan atamaya göre bir karşılaştırma yapmamız gerekirse yani 2014 yılında ne kadar memur ataması yapılmış bunun verilerini verelim. KPSS 2014/2 Merkezi Atamada Lisans Kadrolarına 3701,Önlisans Kadrolarına 770 ve son olarak Ortaöğretim Kadroları için 582 memur devlet kurum ve kuruluşlarına atanmıştı.

2015/1 MERKEZİ ATAMA KADROLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2015 yılında ise alınacak olan memur ve personellerin 9 Bin 360 kişisi Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları için alınacakken geriye kalan diğer kadrolarında hangi bölümlerden ve kurumlardan alınacağı belli olmuştur. Bunlara bakmak için ve karşılaştırma yapmak için yukarıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

[notice]Ancak sizin için önemli olan konu tam olarak burada başlıyor. 2014 yılında yapılan son merkezi atamada ne kadar memur sizin alanınızdan atanmış bunlara bakmanız gerekmektedir. Hepsini ayrı ayrı sizlere aktaracağız. Bu sayede iyi bir analiz yapabilir not alabilirsiniz. En yüksek atama hangi ilde oldu hangi il kaçla kapattı bakmanız da fayda var.[/notice]

3 Farklı PDF olarak hazırladığımız Döküman’a Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ