Bir kumaş deseni olan ekose özellikle bayan kıyafetlerinde sıkça tercih edilen bir tarzdır. Tasarımcılar pek çok kumaşa ekose desenlerle ruh vererek çok kıyafetler tasarlamaktadır. Ekose ülkemizde olduğu kadar veya hatta daha fazla Avrupa ülkelerinde moda trendleri üzerinde etkili olmuştur.

Pek çok büyük organizasyonda şıklık yarışına giyen ünlü bayanların üzerinde özel tasarım ekose elbiseler görmekteyiz. Ekose elbise uzun yıllardır modası geçmeyen beğenilen bir tarzdır. Bayan kıyafetlerinde sadece elbiselerde değil gömlek, etek, pantolon, ceket, mont ve kabanlarda da kullanılan bir tarzdır.

Ekose elbise denildiği zaman genelde bizim aklımıza ilk gelen kırmızı ağırlıklı içinde siyahların kullanıldığı birbirini farklı ölçülerde kesen karelerden oluşmuş bir renk ve desen armonisi gelmektedir. Ama ekose elbiseleri sadece bu iki renkle sınırlandırmak elbette yanlış olacaktır.

Ekose elbiseler moda da tercih edilen ve beğenilen renklerin tamamının ahenkli tonlarda bir araya gelmesiyle de oluşur ve çok şık ekose elbiseler meydana gelir. Ekose elbiseler bazen etekleri düz sade bir kesimle karşımıza çıkabileceği gibi, çok özel kesimlerle şekillendirilmiş bir ekose gece kıyafeti olarak ta tercih edebiliriz. Ekose elbise modelleri spor tarzlarda olduğu kadar çalışma hayatındaki bayanlar için özel tasarımlarla biçimlenmiş şık kıyafetlere de dönüşe bilmektedir.

Ekose bayan elbiselerin uzun pileli etekleri kadar, mini etekli ekose modelleri de çok ilgi görmektedir. Ekose etekte ülkemizde uzun zamanlar ve hatta hala bazı okul ve kolejler de kızlarımızın etekleri olmuştu. Ülkemiz bayanları ekose elbiseleri her sezon beğeniyle tercih etmektedir. Galerimizde ekose elbise tutkunu bayanlarımız için ekose bayan elbiselerinin en güzel modellerini bir araya getirdik, beğenmeniz dileğiyle.