İş İlanları – Banka Sınavları

2 Devlet Kurumu İçin 5 Bin 763 Personel Alımı Yapılacak

Faaliyetlerine devam etmekte olan Sağlık Bakanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kendi bünyelerinde ki boş pozisyonların doldurulması için toplam 5 bin 763 personel alımı yapacak. Sağlık Bakanlığı yayımladığı bildiride alacağı personeller için Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arıyor. Lisans mezunlarının 2016 yılında ki KPSS’ye girmiş olması ve önlisans ile ortaöğretim mezunlarının ise 2014 yılında düzenlenen KPSS’ye girmiş olması gerekmektedir. Söz konusu Sağlık Bakanlığının alacağı pozisyonlara başvurmak isteyen adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin 2016/7 KPSS tercihleri aracılığı ile başvuru yapabilecek. Bilindiği gibi başvurular 28 Ekim – 3 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Gümrük Bakanlığı 763 Personel Alacak

Gümrük Bakanlığı’da kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 763 personel alımı yapacağını duyurdu. Peki alınacak olan personeller Gümrük Bakanlığı bünyesinde hangi pozisyonlarda çalışacak. Bildiriye göre;

50 gümrük muayene memuru, 300 gümrük muhafaza memuru; bölge müdürlüklerine 200 memur; 20 avukat; döner sermayeye 40 memur, merkeze 50 memur; tüketici hakem heyeti raportörü 50; ticaret il müdürlüklerine 50 memur; merkeze 3 programcı alımı gerçekleştirilecek.

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ