İş İlanları – Banka Sınavları

14 Bin 500 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak! Hangi Şartlar Aranacak

Emniyet Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 14 bin 500 bekçi alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak ve hangi şartlar aranacak.

Emniyet Genel Müdürlüğünde uzun yıllar önce var olan bekçi kadrosu bilindiği üzere kaldırılmıştı. Ancak bekçi kadrosu yeniden getirildi ve EGM bekçi alımlarına başladı. Geçtiğimiz aylarda İstanbul ili için bekçi alımı yapılmış ve yoğun rağbet gösterilmişti fakat o ilandan sonra bir daha EGM’den bekçi konusunda ses çıkmadı.

OHAL kapsamında çıkarılan çok sayıda Kanun Hükmünde Kararnamelerin iki tanesinde EGM’ye bekçi kadrosu ihdas edildi. Buna göre ilk KHK’da Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 bin bekçi kadrosu ihdas edildi ve ikinci KHK ile EGM’ye 7 bin 500 kişilik bekçi kadrosu daha ihdas edildi.

14 BİN 500 KADRO İHDAS EDİLDİ

Emniyet Genel Müdürlüğüne iki farklı Kanun Hükmünde Kararname ile toplam 14 bin 500 kişilik bekçi kadro ihdas edildi peki EGM 14 bin 500 bekçi alımı ne zaman yapılacak? İçişleri Bakanlığımızdan ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzden bekçi alımının ne zaman yapılacağına dair malesef halen bir açıklama yapılmadı. Açıklamanın yapılması ile hemen sizlere bilgi vereceğiz.

MUHTEMEL ARANACAK ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Sağlık sorunu olmamak
Lise mezunu olmak
Fiziki kusuru olmamak
Başvuru yaptığı ilde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak
Boy – kilo orantılı olmak

BEKÇİ MAAŞLARI, GÖREVLERİ, KIYAFETLERİ VE TÜM SORULARI  Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ