İş İlanları – Banka Sınavları

10 bin özel harekat polisi alım başvurusu tekrar ertelendi

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bugün yapılan son dakika açıklamasında adayları üzen bir açıklama geldi. Başvuru süresi yeniden ertelendi.

Fakat bu kez ertelenen süre belli değil. Geçtiğimiz hafta 17 Ekim 2016’ya ertelenen ön başvurular yeniden teknik sorunlar nedeniyle ertelendiği belirtildi.10 bin özel harekat polisi alımı neden ertelendiğine dair yapılan açıklamayı yeterli bulmuyoruz. Çünkü adayların özellikle beklediği askerlik ve yaş şartı gibi kıstasların değiltirilmesi bekleniyor fakat Polis Akademisi Başkanlığı henüz bu konuda bir açıklama yapmadı.

19. Dönem POMEM başvuruları kapsamında şartlar arasında 36 ay askerlik durumu bulunuyor ve son yapılan duyuruda askerliğini yapmış adaylar alınacaktır yazması adayları umutlandırmıştı. Fakat bilindiği üzere Olağan üstü (OHAL) kapsamında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Emniyet Teşkilatı Kanunu’nun ek 24. Maddesine özel harekat branşında alınacak polisler için askerlik süresinden 36 ay geçmemiş şartı eklenmişti. Bu durum da adayları oldukça zorlayan bir kriter olduğundan birçok kişi daha başvuramadan elenmek durumundular.

Polis Akademisindeki bu teknik sorunun kaynağı nedir ve süre bu kez neden belirtilmedi? Adaylar kısa zamanda açıklama beklemektedirler. Ayrıca lisans mezunları için de yaş kriterinin esnetilmesi bekleniyor. Umuyoruz ki bu teknik aksaklık 36 ay askerlik şartı ve yaş şartı değişikliği içindir. Çünkü kısa süre içerisinde yeni KHK’lar yaynlabacak ve o KHK’larda da bu durum değişir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ